308 HB

Peugeot 308, sürüş duygularınızı doruğa çıkarmak için en ince ayrıntısına kadar özenle hazırlandı ve en son teknolojiyle harmanlandı.

HEYECAN VERİCİ, SADE TASARIM

13

Peugeot 308‘in sade ve sportif tasarımı hemen dikkat çekiyor. Zarif ve sofistike çizgileri güçlü kişiliğini yansıtıyor. Üstelik dizaynın her ayrıntısında teknolojinin izlerini de görmek mümkün. Üst sınıf detayları ile Peugeot 308, sezgilerinize hitap ediyor.

RAFİNE

12

Peugeot 308‘in alçaltılmış yapısı ve geniş çamurlukları sportif yönünü gözler önüne seriyor. Tekerlek aralarının artırılması bu görüntüyü pekiştiriyor. Üstün yol tutuşu sağlayanve yüksek hız konforunu artıran bu ana dizaynı tamamlayan bel çizgisi ve alçak yapı, dinamik bir görünüm oluşturuyor.

Sürüş duygularınızı doruğa çıkarmanız için son teknoloji ile tasarlanan Peugeot 308, sizi tek vücut olmaya davet ediyor.

PEUGEOT I-COCKPIT

01

Peugeot 308, yeni bir sürüş teknolojisi sunuyor: Peugeot i-Cockpit.

Tamamen sizin konforunuz için geliştirilen i-Cockpit ile aracınız, direksiyon başına geçtiğiniz an size geliştirilmiş ergonomisini hissettiriyor.

ODAK NOKTASI

11

Peugeot 308, sürüş ve çevre performansını en üst seviyeye çıkarmak için tasarlandı. Bir önceki versiyona göre ağırlığı 140 kg azaltıldı. Elektrik destekli direksiyon sistemi ve gelişmiş aerodinamisi ile yüksek sürüş performansı ve düşük tüketim hedefine ulaşması sağlandı.

YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE GÜVENLİ SÜRÜŞ

yuksek-teknoloji

Peugeot 308‘de yaşayacağınız benzersiz ve güvenli sürüş keyfi, kullanılan yüksek teknolojilerin garantisi altında.: Driver Assistance Pack (Sürüş Destek Paketi), Aktif Cruise Control, Çarpışma Riski Uyarı Sistemi ve Otomatik Acil Fren Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi ve Elektronik Park Freni. Hepsi bu kusursuz uyumla birleştirildi. Hiçbir şey şansa bırakılmadı.

HER YOLCULUK AYRI BİR KEYİF

08

Peugeot 308, Peugeot’nun 120 yıllık otomobil deneyimiyle hafif, kompakt ve güvenli bir sürüş yaşatıyor. Büyük ölçüde hafifletilmiş özel şasisi ile dinamizm ve direksiyon hakimiyeti sunuyor.

Şasi teknolojisi sayesinde Peugeot 308, her hareketinize uyum sağlıyor. Elektrikli direksiyon sistemi sayesinde, yumuşak ve hassas bir kullanım sunuyor. Böylece art arda gelen virajlar kolaylıkla aşılıyor.

Özel süspansiyonu sayesinde Peugeot 308, güçlüyol tutuşu ve dikkatleri üzerine çeken bir ses yalıtımına sahip. Bu, aracınıza üst düzey bir araç içi konfor sağlıyor. Şimdi Yeni Peugeot 308 ile her yolculuk ayrı bir keyif.

MÜKEMMEL BİRLEŞİM

mukemmel-birlesim-v2

Sınıfının en çevreci ve yüksek performanslı motorları benzinli PureTech ve dizel BlueHDi, tartışmasız performansa sahip 6 ileri tam otomatik şanzımanla birleşti ve mükemmel birleşimi oluşturdu.

Bu birleşim sayesinde ortalama karma yakıt tüketimi PureTech motorlarda 4.9 L/100km’ye, BlueHDi motorlarda 3.5 L/100km’ye; ortalama karma CO2 salınımı ise PureTech motorlarda 114 g/km’ye, BlueHDi motorlarda 92 g/km’ye kadar düşüyor.

DIŞ TASARIM

Yeni Peugeot 308, Leonardo Da Vinci’nin ünlü “Sadelik en büyük farklılıktır” sözünden esinlenilerek, en ince detayına kusursuz şekilde tasarlandı.

RAFİNE

Peugeot 308, saf dizaynı ile karşınızda. Alçaltılmış yapı, geniş çamurluklar, arttırılmış tekerlek araları, dinamik ve sportif yan çizgiler, yan aynalardaki LED sinyallerler, önde Peugeot 308’e aslan bakışlarını veren full LED aydınlatmalar, arkada aslan pençesi görünümdeki LED aydınlatmalar ve krom ön ızgara; her şey hislerinizden yola çıkarak tasarlandı. Ve sizi tek vücut olmaya davet ediyor.

TEKNOLOJİK TASARIM

Peugeot 308’in benzersiz tasarımının ilk detaylarını; ön farlarda 62, arka farlarda 48 olmak üzere toplam 110 adet kullanılan LED’ler oluşturuyor.

Peugeot 308’in Full LED farları, kromlu havalandırma ızgarasının şıklığını öne çıkarıyor ve araca daha keskin bir bakış kazandırıyor. Yan aynalara eklenen sinyaller ise, en son LED teknolojisini temsil ediyor.

JANTLAR

Yeni 308’inizi, sadelikten sportifliğe uzanan tasarım yelpazesi ve farklı jant seçenekleriyle dilediğiniz gibi kişiselleştirin.

İÇ TASARIM

Peugeot 308’in iç tasarımı, estetiğin ve sezginin tüm inceliklerini taşıyor. Kusursuz, fonksiyonel ve sade dizaynı sayesinde ergonomik bir sürüş keyfi garanti.

ÜSTÜN KALİTE

06

İç dizaynda da sadelik anlayışı sadece ön konsolda değil, tüm bölümlerde hissediliyor.

Kullanılan aluminyum kaplamalar ve piano black bölümler kalite hissini yukarı taşıyor ve kullanım zevkini artırıyor.

PEUGEOT I-COCKPIT

i-cockpit-img

Peugeot 308, yeni bir sürüş teknolojisi sunuyor: Peugeot i-Cockpit.

Tamamen sizin konforunuz için geliştirilen sistem; küçük çaplı sportif direksiyon simidi, göz hizasına konumlandırılmış gösterge paneli, SMEG+ 9,7” dokunmatik multimedya ekranı ve Hi-Fi dünyasından esinlenmiş tek merkezi düğmeden oluşuyor. Tüm bu özellikler, sade bir tasarımla elinizin altında toplanıyor.

Aracınız, direksiyon başına geçtiğiniz an geliştirilmiş ergonomisini hissettiriyor. Lake siyah ile satenli kromun bir araya getirildiği konsol, şık ve sade bir ortam yaratıyor.

Göz hizasına konumlanmış gösterge paneli, gözlerinizi yoldan ayırmadan araç ve yol bilgisine ulaşmanızı sağlıyor.

Ters yöne doğru çalışan devir saati ibresi, daha önce eşi görülmemiş bir simetri sunuyor. Böylece görüş, aracın önünde toplanıyor.

DÖŞEMELER

Versiyon seviyesine göre Peugeot 308’de 7 ayrı iç döşeme tipi mevcut. Bu döşemeler işlenmiş alüminyum, parlak siyah, krom ve deri ile oluşturabileceğiniz kombinasyonlarla farklı ambiyanslar yaratmanıza olanak sağlıyor.

BAGAJ

420 dm3 [VDA standartlarında] ile sınıfının en büyük bagaj hacmine sahip Peugeot 308, tüm yolculuklarınız için ideal.

TEKNOLOJİ

Peugeot 308‘in sürüş keyfinizi ve konforunuzu üst sınıfa taşıyacak yeni teknolojileriyle tanışın.

ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA SİSTEMİ

stop-start

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, aracın yanına geldiğinizde anahtar kullanmadan kapıların açılmasını ve kilitlenmesini sağlıyor. Aracı çalıştırmak için ise anahtar kullanmadan start/stop tuşuna basmanız yeterli.

ELEKTRİK DESTEKLİ DİREKSİYON SİSTEMİ

direction-assistee-electrique-Peugeot-Nouvelle-308 (1)

Peugeot 308’in sportif küçük çaplı direksiyonu manevra kabiliyetini arıtıyor ve kavrama kolaylığı ile hakimiyetinizi artırıyor. Bu, şehir dışında daha eğlenceli sürüş keyfi ve şehir içinde çok daha kolay park etmek demek.

Aynı zamanda; elektro hidrolik değişken destekli direksiyon sisteminin yerini alan elektrik destekli direksiyon sistemi sayesinde egzost emisyonların düşürülmesini de sağlanıyor.

ELEKTRİK DESTEKLİ DİREKSİYON SİSTEMİ

Denon ve Peugeot güçlerini birleştirdi; 25’ten fazla Denon mühendisinin katkısı, 34.000 saatten fazla geliştirme süresi ve 100’den fazla toplantı sonucunda bu eşsiz ses deneyimi ortaya çıktı. Artık Peugeot, alışılmış Denon deneyimini yaşatan gerçekten üstün bir ses sistemine sahip.

Sonuç: Güçlü, doğal ve doğru ses ile gerçek bir odyofil deneyimi.

Denon ses sistemine özgü araç içi hoparlör ve amplifikatör yerleşimleri:
1- Aracın önünde konumlandırılmış; en az distorsiyon için rezonans odasına sahip ve tamamen aktif olarak sürülen 4 adet soft-dome tweeter (25 mm)
2- Yüksek duyarlılığa ve gezinme alanına sahip; aynı zamanda da hafif ve kapıya şık bir şekilde entegre edilmek üzere tasarlanmış 4 adet CosCone™ woofer (165 mm)
3- Bagaja kendi özel kutusuna entegre olarak yerleştirilmiş 100 W gücünde subwoofer
4- 8 kanallı, gelişmiş yol gürültüsü ve distorsiyon yönetimine sahip, aracın hızına duyarlı ekolayzır ve ses ayarı özelliği barındıran tam digital Class D amplifikatör.

Peugeot 308’in SMEG+ ekranı birçok cihaz ile uyumlu çalışabilmektedir. USB ve AUX girişleri, albüm kapağından müzik seçimi, playlist hazırlama, favori müziklerinizi hafızaya alma (6.9 GB jukebox) gibi birçok fonksiyona sahiptir. Bir USB bellek sayesinde fotoğraflar da ekranda izlenebilir.

SMEG+ DOKUNMATİK KONTROL EKRANI

Peugeot 308’in orta konsolunda bulunan SMEG+ 9,7” dokunmatik ekran, sürücüye dönük olarak entegre edilmiştir. Parmaklarınızın ucuyla rahatlıkla kontrol edebileceğiniz sistem, kısayol tuşları ile size kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Klima
Dokunmatik ekran üzerinden havalandırma sistemini ve çift bölgeli otomatik klimayı kumanda edilebilirsiniz.
Jukebox
AUX – USB – Bluetooth Audio Streaming ile farklı kaynaklardan müzik dinleyebilirsiniz. Navigasyon Sistemi’nin Jukebox özelliği ile, 6.9 GB müziği sisteme kaydedilebilir ve dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.
Hi-Fi
Yeni Peugeot 308, Denon ile birlikte 8 hoparlörlü ses sistemi ve bas anfisi geliştirdi. Büyük ses ayarı düğmesi ile orta konsoldaki sade tasarımın ve müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.
Navigasyon
Sezgisel veri girişi sistemi ile büyük formatlı haritalara bakabilir ve güzergah parametrelerini kolayca belirleyebilirsiniz.
Genel Ayarlar
Araç ayarları ile ilgili değiştirilebilir detayları birkaç saniyede belirleyebilirsiniz.
Telefon
Bluetooth özelliği ile aramaları kolayca yanıtlayabilirsiniz. Orta ekrandan adres defterine erişebilir, dikkatiniz dağılmadan iletişiminizi sürdürebilirsiniz.
Sürüş Yardımcıları
Dokunmatik ekrandan, çeşitli sürüş yardımcısı sistemleri ayarlayabilirsiniz (Hız sınırlayıcı, hız düzenleyici, iki araç arası mesafe, vb). Böylece aracınızı güvenle kullanabilirsiniz.
Geri Görüş Kamerası
Aracı geri vitese aldığınızda, aracın arkasındaki tüm detayları ekran üzerinden izleyebilirsiniz.

FULL LED TEKNOLOJİSİ

Peugeot 308’in ön yüzündeki ifadenin bir bölümünü LED gündüz farları oluştururken, Full LED farlar ise bakışlarını güçlendiriyor.

Üstün teknolojisi ile homojen dağılan ve kayıpsız ışık sunan Full LED farlar aynı zamanda daha az enerji tüketiyor ve konvansiyonel ışıklandırmalara göre çok daha uzun kullanım ömrü sunuyor.

PERFORMANS PAKETİ

 

Peugeot 308’in karakterini tek bir düğme ile tamamen değiştirmek mümkün. Performans Paketi ile birlikte gelen Sport tuşuna basıldığında;

  • Gösterge panelinin ortasındaki ekranda yol sürüş bilgileri yerine, anlık olarak; güç (beygir), turbo basıncı, tork, yanal ve doğrusal ivme (G kuvveti) bilgileri gösteriliyor.
  • Motor sesi amfilendirilerek araç içine kuvvetli ve sportif bir motor sesi iletiliyor.
  • Direksiyonun, pedalların ve EAT6 tam otomatik şanzımanın hassasiyeti ve tepkimesi dinamik sürüş için ayarlanıyor.

Tüm bunlara ek olarak; direksiyonun arkasına gelen EAT6 vites geçiş kulakçıları ile yüksek performanslı sürüş keyfinin hiçbir eksiği kalmıyor.

GÜVENLİK

Peugeot’nun tüm bilgi birikimi ve uzmanlığı, Peugeot 308’de mükemmel sürüş hissi ve üst düzey güvenliği bir araya getirmek için kullanıldı.

HAVA YASTIKLARI

16

Peugeot 308’de olası çarpışmaların etkilerini mümkün olduğunca aza indirgemek için 6 adet hava yastığı bulunuyor;

  • Önden çarpma esnasında sürücü ve yolcunun kafa ve göğüs kısımlarını korumak üzere 2 adet ön hava yastığı
  • Yandan çarpma esnasında sürücü ve yolcuyu korumak üzere 2 adet yan hava yastığı
  • Ön ve arkadaki yolcuları korumak üzere 2 adet ön ve arka perde hava yastığı.

MONOBLOK GÖVDE

15

Peugeot 308, aktif güvenlik sistemlerinin yanında, pasif güvenlikten de ödün vermeyecek detaylı bir şasi sistemi sunuyor. Şasinin yapısı, üstün yol tutuşunun yanında önden ve yandan gelen çarpmalardaki enerjiye karşı dayanmaya ve enerjiyi absorbe etmeye katkı sağlıyor.

Peugeot 308’in gövde sisteminde sert ve ultra-sert metaller kullanıldı. Aracın hafiflemesine katkıda bulunan bu materyeller, aynı zamanda çarpışma anındaki enerjiyi absorbe edecek şekilde tasarlandı. Bu sayede Peugeot 308 EuroNCAP çarpışma testinden 5 yıldız aldı.

AKTİF ESP/ASR

esp_450 (2)

Akıllı çekiş kontrol sistemi (kayma önleyici sistem); Peugeot 308’in kar, buz, yağmur gibi düşük tutunma olasılığı bulunan yollarda rahatlıkla ilerlemesi için devreye girerek patinajı minimuma indirmektedir.

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Peugeot 308’de bulunan kör nokta uyarı sistemi kötü sürprizleri önlemek için her an tetikte. Ön ve arka tamponda bulunan 4 sensör, aynalardan göremeyebileceğiniz kör noktalardaki araçları algılayarak yan aynalar üzerinde bulunan LED sinyallerle size haber verir ve şerit değiştirmemeniz için sizi uyarır.

surveillance-Peugeot-Nouvelle-308

CDS

CDS (Dinamik Denge Kontrolü); direksiyon açı sensöründen ve yalpa sensöründen gelen bilgileri karşılaştırarak, aracın fazla (oversteer) veya yetersiz (understeer) dönüp dönmediğini tespit eder. Peugeot 308’i ilk rotasına geri döndürmek için çalışır.

ABS/EBD/BA

ABS (Anti Blokaj Sistemi): Acil fren esnasında aracın yol tutuş kaybını azaltır.

EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi): Fren gücünün tekerlekler arasında eşit olarak dağılmasını sağlar

BA (Fren Yardımcı Sistemi): Acil frenlemede ek fren gücü sağlar.

LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ

Lastik Basınç Sensörü: Lastiklerdeki basıncın az ya da lastiklerin patlak olduğunu tespit ederek sürücüyü uyarır.

ELEKTRONİK PARK FRENİ & HILL ASSIST YOKUŞ YARDIM SİSTEMİ

hill-holder

Peugeot 308’de sunulan elektronik park freni otomatik olarak motor durduğunda devreye girer ve motor çalıştırıldığında devreden çıkar.

Active seviyesinden itibaren sunulan Hill Assist (Yokuş yardım sistemi) ise yokuşlarda 2 saniye boyunca fren uygulayarak aracın kaymasını engeller ve sürücünün aracı kolaylıkla ilerletmesini sağlar. Üstelik bu sistem geri manevralarda bile devreye girmektedir.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

 

Geri vitese takıldığında otomatik olarak devreye giren geri görüş kamerası sayesinde aracın arkasını aynaları kullanmadan ön konsoldaki ekran üzerinden görebilirsiniz. Ayrıca; ekran üzerindeki yardımcı çizgiiler sayesinde aracın genişliğini ve arkanızdaki engellerin mesafesini görerek kolayca park edebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

BOYUTLAR

 

MOTORLAR

PURETECH

Peugeot’nun 3 silindirli benzinli PureTech motorları, hızlı devirlenmeleri ve düşük devirden itibaren hazır olan yüksek tork sayesinde üst düzey kullanım zevki sunmaktadır.

Yüksek gücün yanında kompakt ve hafif yapıları aracın ağırlık merkezini düşürürken yakıt tüketimini de düşürmektedir, benzer güç sunan 4 silindirli motorlara göre %21 daha düşük yakıt tüketimi ve egzoz emisyonu elde edilmiştir.

BLUEHDI TEKNOLOJİSİ

Peugeot’nun Euro6 dizel motorlarının ismi BlueHDi’dir. En önemli özellikleri SCR katalitik konvertör sayesinde NOx emisyonlarını %90 oranında azaltmaları, CO2 emisyonlarını optimize etmeleri ve partikül emisyonlarını %99.9 oranında azaltmalarıdır.

Peugeot 308’de kullanılan BlueHDi motorun torku 300Nm (1.750d/d) ile sınıfının en yüksekleri arasındadır. Bu yüksek güç ile birlikte motor parçalarının optimizasyonu ve emisyon kontrolü sayesinde 100km’de 3.3L ile yakıt tüketiminde segmentin en ekonomiği olmayı başarmıştır

EAT6 TAM OTOMATİK ŞANZIMAN

600x400-EAT6 (1)

Peugeot’nun verimli tam otomatik şanzımanı EAT6, Japon AISIN firması ile yapılan işbirliği ile üretildi. EAT6, 308’in 1.2 Puretech 130hp ve 1.6 BlueHDi 120hp versionlarında sunuluyor.

Quickshift Teknolojisi
EAT6 şanzımanlarda bulunan Quickshift teknlolojisi viteslerin son derece hızlı geçmesini sağlar. Bu teknoloji içerisinde tek seferde birkaç vites atlama özelliği de bulunmaktadır. Benzer hızlarda vites değiştirmeyi başarabilen çift kavramalı şanzımanlarda bu özellik bulunmadığından vites değişim hızı EAT6’da daha hızlıdır.

Performans
Vites kutusu içerisindeki ve tork konvertöründeki sürtünmelerin azaltılması ise performansa ve yakıt tüketimine olumlu yönde etki etmiştir.

Tork Konvertörü
Son teknoloji ile üretilen tork konvertöründe kayıplar minimuma indirilmiş ve verimle birlikte aynı zamanda vites geçişlerinin yumuşaklığı da artırılmıştır.

REKOR KIRAN YAKIT TASARRUFU

 

Avrupa’da yılın otomobili seçilen Peugeot 308, 1.2L 130hp PureTech motoru ile İspanya’da yapılan testte 100km’de 2.5L tüketerek bir depo ile 1.810km yol gitmeyi başarmıştır.

Türkiye’de Edirne’den Ardahan’a kadar gerçek yol koşullarında yapılan testte ise Peugeot 308 1.2L 130hp 100km’de 3.2L yakıt tüketerek 1.718km yol gitmeyi başarmış ve kırılması zor bir rekora imza atmıştır.

YAPISAL VERİM

Kompakt yapısı sayesinde Peugeot 308 çok daha hafif. Kompozit materyel ve lazer kaynak kullanılması ağırlığını 70 kg azaltıyor. Buna ek olarak ekstra 70 kg hafiflik de PSA grubunun yeni şasi sistemi EMP2’den (Verimli Modüler Platform) kazanılıyor.

Peugeot 308’in ağırlığı; kompakt yapısı, aerodinamisi ve tasarımında kullanılan hafif materyeller sayesinde bir önceki 308’e göre 140 kg azaldı. Bu, birinci sınıf yakıt tüketimi ve egzoz emisyonlarıyla birlikte mükemmel yol tutuşu ve üst düzey sürüş hissi demek.

YÜRÜYEN AKSAM

Peugeot 308’in tüm yapı parçaları aracın ağırlığının azalmasına katkı sağlayacak şekilde tasarlandı. Yürüyen aksamı hafifletmek için alüminyum parçalar kullanıldı ve viraj demiri boşluklu olarak tasarlandı. Fren sistemi de ağırlık azaltılmasına katkı sağlayacak şekilde tasarlandı.

AERODİNAMİ

aerodinami

Kompakt dış boyutlar ve alçaltılmış ağırlık merkezi Peugeot 308’in aerodinamisinin iyileştirilmesinde önemli rol oynadı. Hava sürtünme katsayısının 0,28Cx’e ulaşması karbondioksit emisyonlarının ve yakıt tüketiminin çok düşük olmasını sağlıyor.

İletişim Bilgileri

İletişim formunu doldurarak veya aşağıdaki iletişim adreslerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

111 Atatürk Caddesi Küçük Kaymaklı,Lefkoşa
TELEFON:
228 16 90

Mesaj Gönder

Tam Adınız:

Telefon Numaranız:

Eposta:

Mesajınız