3008 SUV

YENİ SUV PEUGEOT 3008
4.7
Şehir İçi Tüketim
3.9
Şehir Dışı Tüketim

Yeni Peugeot SUV 3008, gücünü ve özgün karakterini ortaya koyuyor. Şık ve farklı bir tasarım, üst düzey teknoloji ve benzersiz i-Cockpit ile gelen sürüş keyfi. SUV 3008’in eşsiz özelliklerini keşfedin ve üst düzey sürüş keyfini siz de yaşayın.

YENİ SUV PEUGEOT 3008 YILIN OTOMOBİLİ SEÇİLDİ!

 

YENİ SUV PEUGEOT 3008, 6 Mart 2017 Pazartesi günü gerçekleştirilen 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı‘nda 58 Avrupalı gazeteciden oluşan juri tarafından “Yılın Otomobili” ödülüne layık görüldü. Jüri üyeleri, aracın stil sahibi duruşundan, iç tasarımından ve performansından övgüyle bahsettiler.

Bu prestijli ödül, YENİ SUV PEUGEOT 3008‘in şimdiden kazandığı 20 diğer ödülün yanında yerini aldı. 3008, “Yılın Otomobili” ödülünü kazanan 5. Peugeot aracı ve aynı zamanda bu ödülü tarihte kazanabilmiş ilk SUV olma özelliğini taşıyor.

GERÇEK ZARAFET

Yeni SUV Peugeot 3008’in dengeli boyutları ve tasarım özellikleri daha ilk bakışta aracın premium duruşunu gözler önüne seriyor. Uzun kaputun yatay konumu ise sağlamlık ve güven hissini pekiştiriyor.

Ön yüzde, keskin hatlara sahip kromçerçeveli halojen farlar ve 3D görünüme sahip damalı radyatör ızgara ilk bakışta kendisini gösteriyor ve aslan gözünü andıran full LED farlarıyla hemen dikkat çekiyor.

Heykelsi tasarıma sahip kaput, krom çamurluk üzeri parçalarla tamamlanıyor ve paslanmaz çelik cam üst süslemeleri/tavan barları ile bir bütün oluşturuyor.

GÜÇLÜ KİMLİK

Black Diamond, açılabilir parlak siyah cam tavan, aracın zarif ve kararlılık veren karakterini hissettiriyor. (Sadece GT-Line) Arka kısımda ise, gece ve gündüz gözle görülebilen opal kırmızısı “Aslan Pençesi” LED stop lambaları, arka kısımdaki güçlü bir tasarım detayı olarak parlak siyah kuşakla birleşerek Yeni SUV Peugeot 3008’e ultra-modern bir tasarım çizgisini gözler önüne seriyor.

NEFESİNİZİ KESECEK İÇ TASARIM

Peugeot i-Cockpit®’in en gelişmiş, en teknolojik versiyonu ile tanışın.

8’’ kapasitif dokunmatik ve kişiselleştirilebilir ekran, Entegre kumandalı kompakt ve sportif direksiyon simidi, Göz hizasında konumlandırılmış dijital gösterge paneli ve Elektronik vites kumandasını kullandığınızda kendinizi gelecekte hissedeceksiniz.

Full Dijital

Direksiyonun arkasında, 12,3” boyutunda Full Dijital gösterge paneli animasyonları ve kişiselleştirilebilir opsiyonları ile sürüş zevkini arttırıyor.

Mükemmellik Dokunuşu

Yeni SUV Peugeot 3008’de her detay, size rahatlık duygusu yaratmak üzere tasarlandı. Radyo, klima, navigasyon, araç ayarları, telefon veya mobil uygulamalar gibi başlıca konfor fonksiyonlarını, parmağınızın ucuyla rahatça kontrol edebileceksiniz. Uçak kokpitinden esinlenilenerek tasarlanan şık krom düğmeler ile bambaşka bir yolculuk deneyimi yaşayacaksınız.

i-COCKPIT® AMPLIFY

Rahatlayın, bırakın i-Cockpit® Amplify bütün duyusal ve konfor ihtiyaçlarınız ile ilgilensin. Parfüm difüzörünün ‘Boost’ ve ‘Relax’ modlarıyla otomobilin ambiyansını ruh halinize ve yolculuk şartlarınıza bağlı olarak değiştirebilirsiniz. 3 koku seçeneğinden birisini kullanabilirsiniz:

‘Cosmic Leather’: Heyecan veren ve duyusal bir parfüm, markanın koku imzası,
‘Aero Drive’: Gevrek, canlandırıcı bir koku (varsayılan olarak «Boost» modu ile eşleşiyor),
‘Harmony Wood’: Uluslararası üne sahip parfümcüler Scentys ve Antoine Lie tarafından geliştirilmiş olan otantik ve rahatlatıcı bir koku (varsayılan olarak ‘Relax’ modu ile eşleşiyor), ambiyans aydınlatma şiddetini ve ekran renklerini değiştirebilirsiniz.

Tüm bunları bir yandan çok noktadan masaj yapan koltukların konforundan ve diğer yandan da büyük panoramik açılır tavanın hoş doğal ışığından yararlanarak yapabilirsiniz.

DRIVER SPORT PACK

i-Cockpit® Amplify ile birlikte gelen Driver Sport Pack, araç içindeki sürüş keyfini daha da arttırırken aşağıdaki parametreleri değiştiriyor:

  • Daha hassas ve tepkisel hidrolik direksiyon
  • Daha hassas gaz pedalı tepkileri
  • Sportif yönde değişen vites değiştirme devirleri
  • Güçlendirilmiş motor sesi (dijital amplifikatör aracılığı ile kab in içine iletilen sportif motor sesi)
  • Ekranların farklı görüntü renkleri

DETAYLARA GÖSTERİLEN ÖZEN

İç mekandaki kullanılan malzemerin tümü özenle seçildi. En alt seviyeden itibaren standart olarak sunulan krom kaplamalar iç mekana kalite ve zarafet katıyor. Orta konsolda karbon veya özel kumaş kaplama son derece ince bir işçilikle birleşiyor. Parçalı deri koltuklar ve Nappa deri kaplama SUV 3008’in üst düzey kalitesini tamamlıyor..

KENDİ ALANINIZI YARATIN

Özel olarak tasarlanmış « Magic Flat » sistemi (tek tuş ile yatan koltuklar ile elde edilen düz zemin) ve 2/3-1/3 oranında katlanan arka koltuk ile kendi özel iç mekanınızı yaratın. Hayatı kolaylaştıran iki pozisyonlu taban ile hobilerinize göre eşyalarınızı yerleştirebilir ve öne masa şeklinde katlanan yolcu koltuğu sayesinde çok uzun nesneleri (3m) bile yükleyebilirsiniz.

JANTLAR

3008’in her versiyonunda etkileyici jantlar bulunuyor, 17” boyutla başlayan jantlar Allure ve GT-Line serilerinde 19”e kadar çıkıyor.

ADAPTATİF CRUISE KONTROL VE OTOMATİK FREN SİSTEMİ

Öndeki radar sensörü yardımıyla* sistem önde giden aracı algılıyor ve önceden ayarlanmış güvenlik mesafesi ile takip ediyor. Öndeki araç hızlandığında takip mesafesini korumak için hızlanıyor veya yavaşlıyor.

Öndeki aracın yavaşlaması ve herhangi bir sebeple tamamen durması ile 3008 de tamamen duruyor. (1.6 BlueHDi 120hp EAT6 ve 1.6 THP 165hp EAT6 seçeneklerinde) Sistem 30 km/h ile 160 km/h arasında aktif kalıyor.

ADVANCED GRIP CONTROL®

Yeni Peugeot 3008 SUV, farklı hava koşullarına ve yol tiplerine göre seçim yapmanızı sağlamak için, Advanced Grip Control® – İleri Çekiş Kontrolü sistemine* sahiptir. 4×4 sistemlerinde olan ağırlık probleminin önüne geçen Advanced Grip Control®, düşük tutunma yaşanan zor yol koşullarında çekişi optimize ederek otomobilin ilerlemesini sağlar.

Orta konsoldaki kontrol düğmesi ile 5 farklı sürüş modu arasından seçim yapılabilir.

Advanced Grip Control® sisteminde, HADC – Hill Assist Descent Control (Yokuş iniş kontrolü) sistemi de bulunmaktadır. %5 eğimden daha dik tepe inişlerinde, kayma riskini azaltmak için sistem sürat ve fren kontrolü yaparak otomobilin 9km/h ile inişi gerçekleştirmesini sağlar. Bu sayede sürücü direksiyona ve manevralara konsantre olup, inişi çok daha güvenli şekilde gerçekleştirir.

Çok dik yamaçlarda ise, daha fazla konrol için sistem şanzıman boş konumda iken aracın hızını 3km/s’a ayarlar.

GELİŞTİRİLMİŞ PARK ASSIST

 

Geliştirilmiş Park Assist sisteminde* kullanılan kameralar sayesinde sürücü dokunmatik ekran üzerinde aracın etrafındaki tüm alanları görebiliyor. Siz manevra yaptıkça aracın ve yakın çevresinin kuşbakışı görünüşü ekranda anında beliriyor. Böylece sürücü 360° görüş alanına sahip ve yakındaki bütün engelleri görebiliyor.

AKTİF ŞEHİR İÇİ GÜVENLİK SİSTEMİ

 

Aktif güvenlik freni teknolojisi yakın bir çarpışma riski algıladığında devreye giren acil fren sistemlerinin en son jenerasyonudur. Kamera ve radar hem hareketli ve hem de durağan engelleri algılayabiliyorlar. Sürücünün yetersiz fren yapması veya hiç fren yapmaması durumunda sistem sürücünün yerine fren sistemini aktive ediyor. Böylece, Aktif Fren Sistemii çarpışmalardan sakınılmasını veya çarpışma hızını azaltarak sonuçlarının minimize edilmesini sağlıyor.

SÜREKLİ BAĞLANTI

Şimdi, Apple CarPlay™ ve MirrorLink®* gibi uyumlu uygulamalarla telefonunuzun sürüş güvenliğini ihlal etmeyen uygulamaları Yeni SUV Peugeot 3008’in 8’’ dokunmatik ekranına aktarılarak rakipsiz bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar. Qi standardındaki kablosuz şarj ünitesi ise uyumlu akıllı telefonunuzu kablo ihtiyacı olmadan şarj eder.**

*Sadece onaylı Mirrorlink® veya Apple carPlayTM uygulamaları duruma göre araç dururken veya seyir halindeyken çalışırlar. Araç seyir halindeyken, ilgili uygulamaların bazı fonksiyonları engellenir. Akıllı telefonun üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilen bazı içerik türleri ücretli Mirrorlink® veya onaylı eşdeğer Apple carPlayTM uygulamasına abone olmayı gerektirir. Mirror Screen fonksiyonu, operatörü ile birlikte internet erişimi içeren bir telefon abonmanlığının olması kaydıyla, Mirrorlink® uyumlu Android altındaki Blackberry ve windows Phone telefonları için Mirrorlink® teknolojisi aracılığı ile, iOs altındaki telefonlar için Apple carPlayTM aracılığı ile çalışmaktadır. Yeni akıllı telefonlar aşamalı olarak bu teknolojiler ile donatılacaktır.

**Versiyonlara göre standart, opsiyon veya mevcut değil – Sadece Qi standart uyumlu cihazlarda endüksiyon ile şarj

PREMIUM FOCAL® HI-FI SİSTEMİ

 

Premium FOCAL* Hi-Fi sisteminde favori müziğiniz çalarken konforlu spor koltuklarda sürüş sevkinin zirvesine çıkacaksınız. Özel FOCAL® teknolojili 10 hoparlörlü sistem araç içinde saf ve canlı bir akustik ambiyans elde etmenizi sağlar. 35 yıldan uzun deneyime sahip Fransız akustik uzmanı FOCAL®, ilk kez bir seri üretim otomobil için müzik sistemi tasarlamıştır.

  • High-fidelity (Hi-Fi) Woofer–Mid-Range Hoparlörleri: Polyglass teknolojisi ile dengeli ve keskin sesler.
  • TNF Tweeter Hoparlörleri: Alüminyum ters kubbe teknolojisi, sesi optimum şekilde ayırarak detaylı tiz sesler verir.
  • Subwoofer: Power FlowerTM 200 mm üçlü bobbin teknolojisi basların dinamik performansını arttırır.
  • Active 12 kanal/515 watt amfi:Hibrid AB/D sınıfı teknoloji yüksek frekanstaki sinyaller için zenginlik verirken bass sesler için de gerçek gücünü ortaya koyar.

MOTORLAR

Yeni SUV Peugeot 3008’in ödüllü 3-silindirli PureTech Euro6 benzinli motorları, düşürülmüş ağırlık ve kompakt boyutları sayesinde şimdi daha da etkin. Güvenilirlik ve sağlamlıktan ödün vermeksizin size eşsiz bir sürüş keyfi ve üst düzey performans sağlar. CO2 emisyonları 115 g/km’den itibaren başlayan 1.2-litre PureTech 130 S&S Motor sınıfında 2015 ve 2 016’da üst üste Yılın Motoru seçildi. Yeni EAT6 otomatik şanzıman ile eşleştirilebiliyor.

Yeni SUV Peugeot 3008’in BlueHDi Euro6 diesel motorları yüksek performans ile düşük tüketimi bir araya getiriyor. SCR (Selective Catalytic Reduction – Seçimli Katalitik İndirgeme) ve DPF’in (Dizel Partikül Filtresi) özel kombinasyonu ile, BlueHDi motorlar bir yandan yakıt tüketimini düşürürken, diğer yandan da CO2 emisyonlarını 100 ile 121 g/km arasında tutuyor, AzotOksit (NOx) emisyonlarını ise %90’ın üzerinde azaltıyor ve partikülleri %99.9 oranında gideriyor.

SİHİR GİBİ

 

Elleriniz dolu mu? Akıllı bagaj kapağı* ile elleriniz dolu olsa dahi bagajı açın, tüm eşyalarınızı yükleyin ve tekrar kapatın. Tüm yapmanız gereken sistemi aktive etmek ve yaşamı daha da kolaylaştırmak için ayağınızı tampon altında hafifçe hareket ettirmek.

KUSURSUZ DENGE

Yeni SUV 3008 için özel olarak Michelin tarafından üretilen 19” ebadında “Slimline Primacy 3” lastikleri yüksek verim ve tutunma sağlarken EMP2 şasi sistemi aracın virajlardaki dengesini arttırıyor. SUV 3008, başarılı yürüyen aksamı sayesinde tüm yol koşullarında mükemmel yol tutuş sunuyor.

AYDINLATMA

Yeni SUV Peugeot 3008, modern aslansı bakışını ön plana çıkaran siyah ve krom zeminli farlara sahip. LED’li gündüz farları ile full LED* farları bu krom/siyah zemin içerisinde yer alıyor. Aracın arkasındaki 3D-efektli LED aslan pençeleri ise Peugeot marka kimliğin ortaya koyuyor. Gündüz yanma özelliğine sahip arka LED’ler estetik görünümlerinin yanında güvenliği de arttırıyor.

ADAPTİF CRUISE KONTROL VE OTOMATİK FREN SİSTEMİ

 

 

Öndeki radar sensörü yardımıyla* sistem önde giden aracı algılıyor ve önceden ayarlanmış güvenlik mesafesi ile takip ediyor. Öndeki araç hızlandığında takip mesafesini korumak için hızlanıyor veya yavaşlıyor.

Öndeki aracın yavaşlaması ve herhangi bir sebeple tamamen durması ile 3008 de tamamen duruyor. (1.6 BlueHDi 120hp EAT6 ve 1.6 THP 165hp EAT6 seçeneklerinde) Sistem 30 km/h ile 180 km/h arasında aktif kalıyor.

GÜVENLİ TAKİP MESAFESİ UYARISI

 

Yeni SUV PEUGEOT 3008‘in Güvenli Takip Mesafesi sistemi sizi çarpışma riskine karşı uyarır. Programlanabilir 3 uyarı seviyesi bulunur.

AKTİF ŞEHİR İÇİ GÜVENLİK SİSTEMİ

 

Yeni SUV PEUGEOT 3008’in Aktif Güvenlik Freni sistemi, çarpışmadan kaçınmak ya da darbeyi sınırlandırmak için aracı otomatik olarak frenler.

AKTİF KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

 

Yeni SUV PEUGEOT 3008’in aktif kör nokta uyarı sistemi sürücüye aracın kör nokta bölgelerinde başka bir araç olduğunu haber verir. Uyarı dikiz aynasındaki bir uyarı ışığıyla verilir. Buna ek olarak, sinyal lambası etkinleştirilerek şerit değiştirildiğinde, sürücünün çarpışmadan kaçınmasına yardımcı olmak için direksiyonda yön düzeltmesi hissedilir.

SÜRÜCÜ YORGUNLUK TESPİT SİSTEMİ (DİKKATSİZLİK ALGILAMA)

 

Yeni SUV PEUGEOT 3008’in sürüş süresi uyarı sistemi, 2 saatlik sürüşün sonunda sizi uyarır. Buna ek olarak sürücü dikkat uyarı sistemi, aracın yalpaladığını algılarsa, sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarır.

AKILLI FAR SİSTEMİ (OTOMATİK UZUN FAR)

 

Yeni SUV PEUGEOT 3008’in uzun farları size kesintisiz ilerleme olanağı tanır; sistem gerekirse (ışık kaynağı algılandığında) uzun farlardan kısa farlara ya da kısa farlardan uzun farlara otomatik geçiş yapar.

VISIOPARK (PANAROMİK GÖRÜNTÜLÜ YARDIM)

 

Yeni SUV PEUGEOT 3008’in Visiopark sistemi önde 180° ve arkada 180° görüşle aracın çevresini görmenize olanak tanır.

SES TANIMA ÖZELLİKLİ 3D NAVİGASYON SİSTEMİ

 

Sesli kumanda varış noktanızı daha hızlı ve basit şekilde girmenize olanak tanır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

BOYUTLAR

 

MOTORLAR

Yeni SUV Peugeot 3008’in ödüllü 3-silindirli PureTech Euro6* benzinli motorları, düşürülmüş ağırlık ve kompakt boyutları sayesinde şimdi daha da etkin. Güvenilirlik ve sağlamlıktan ödün vermeksizin size eşsiz bir sürüş keyfi ve üst düzey performans sağlar. CO2 emisyonları 115 g/km’den itibaren başlayan 1.2-litre PureTech 130 S&S Motor sınıfında 2015 ve 2016’da üstüste Yılın Motoru seçildi. Yeni EAT6 otomatik şanzıman ile eşleştirilebiliyor.

Yeni SUV Peugeot 3008’in BlueHDi Euro6* diesel motorları yüksek performans ile düşük tüketimi bir araya getiriyor. SCR (Selective Catalytic Reduction – Seçimli Katalitik İndirgeme) ve DPF’in (Dizel Partikül Filtresi) özel kombinasyonu ile, BlueHDimotorlar bir yandan yakıt tüketimini düşürürken, diğer yandan da CO2 emisyonlarını 100 ile 121 g/km arasında tutuyor, AzotOksit (NOx) emisyonlarını ise %90’ın üzerinde azaltıyor ve partikülleri %99.9 oranında gideriyor.

ŞANZIMAN VE ELEKTRONİK VİTES KUMANDASI

PEUGEOT 3008 ile yenilikçi ve verimli EAT6 (Efficient Transmission) 6 ileri vitesli otomatik şanzımanı yüksek verimli tork konvertörü ve hızlı vites değiştiren Quickshift teknolojisi sayesinde mükemmel performans verileri sunuyor. Tüm motorlar ile eşleştirilebilen şanzıman, elektronik bir vites kumandası ile kontrol ediliyor. Bu yeni teknoloji sayesinde kolay ve güvenli kullanım sağlanıyor. Elektrikli darbe kontrolü, Spor modu ve quickshift teknolojisi ile EAT6 şanzıman Yeni SUV 3008’e sınıfının en iyi performans ve yakıt tüketimi değerlerini sunuyor.

EMP2 PLATFORMU

Yeni EMP2 platformu sayesinde, Yeni SUV Peugeot 3008, C SUV segmentinde daha önce benzeri görülmemiş bir konfor ve yol tutuşu dengesi sunuyor. Daha önce 308’de de kullanılan EMP2 platformu araç esnemelerini ve titreşimleri minimuma indirerek konforu arttırıyor.

İletişim Bilgileri

İletişim formunu doldurarak veya aşağıdaki iletişim adreslerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

111 Atatürk Caddesi Küçük Kaymaklı,Lefkoşa
TELEFON:
228 16 90

Mesaj Gönder

Tam Adınız:

Telefon Numaranız:

Eposta:

Mesajınız